Evropský digitální inovační hub (EDIH) je projekt, který má za cíl podpořit digitální transformaci a inovace v Libereckém a Královéhradeckém kraji. EDIH je propojením firem, vysokých škol, výzkumných a inovačních center a dalších subjektů, které se zabývají digitálními technologiemi, a naše společnost VÚTS je jedním z partnerů EDIH.

Jsme součástí projektu EDIH Northeast, který podporuje malé a střední firmy a veřejnou správu v zavádění digitálních technologií.

Mezi členy konsorcia EDIH jsou dvě krajské rozvojové agentury, vedoucím konsorcia je liberecká Agentura regionálního rozvoje, doplňuje ji královéhradecká CIRI. Své služby nabízejí akademická pracoviště TUL a UHK, naše výzkumné centrum VÚTS, dále na kybernetickou bezpečnost zaměřená společnost AEC a Národní klastrová asociace NCA.

Cílem EDIH je podpořit vznik nových produktů a služeb, využívajících digitální technologie, a zároveň zvýšit konkurenceschopnost regionu. V rámci projektu DIH jsou poskytovány odborné konzultace a školení v oblasti digitálních technologií, spolupráce na výzkumu a vývoji a využití moderních technologií jako jsou například umělá inteligence, internet věcí, blockchain nebo robotika.

EDIH Liberec a Královéhradecký kraj je součástí celonárodní sítě EDIH, která sdružuje desítky inovačních center po celé České republice. Cílem celonárodní sítě EDIH je podpořit digitální transformaci v České republice a zvýšit konkurenceschopnost českých firem v oblasti digitálních technologií.

Projekt EDIH je financován z prostředků Evropské unie a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. EDIH je významnou příležitostí pro firmy, vysoké školy a výzkumná centra v Libereckém a Královéhradeckém kraji, jak se zapojit do inovačního procesu a rozvíjet své digitální kompetence.

Nabízené digitální služby zvýší vaši efektivitu a budoucí konkurenceschopnost.

Nabízené služby:

Test Before Invest

https://www.edih-northeast.cz/test-before-invest

Digitální akademie

https://www.edih-northeast.cz/digitalni-akademie

Rozvoj inovací

https://www.edih-northeast.cz/rozvoj-inovaci

Dotační management

https://www.edih-northeast.cz/dotacni-management

Využijte služeb digitální ambulance a sjednejte si bezplatnou schůzku dle vašich časových možností s odborníky na vámi zvolené téma.

Více o EDIH si můžete přečíst zde.

logo-e-dih-northeast-01-color.jpg (39 KB)